ANASAYFA Kurumsal HİZMETLER
GALERİ İKRAMLARIMIZ İLETİŞİM
Kına Gecesi Mekanı
» Düğün Salonu
» SÜNNET DÜĞÜNÜ
» Kına Gecesi Mekanı

Kına Gecesi Mekanı

Kına gecesi paketimiz, başlıca kına gecesi ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde tecrübelerimize dayanarak tasarlanmış olmakla birlikte, gelin hanımın istekleri doğrultusunda her türlü ekleme ve çıkarma uygulanmasına açıktır. Özel garson hizmeti, ikramlık veya yemek hizmeti de sağlanabilmektedir…

Kına Gecesi Standart Paket

Salon ADALAY DÜĞÜN SALONU HİZMETİ
KINA TAHTI VE SÜSLEMELERİ
DÜĞÜN PASTASI
MARMELATLI KURU PASTA
MEŞRUBAT
SINIRSIZ HD VİDEO KAMERA
SINIRSIZ AİLE POZLARI
CANLI MÜZİK ORKESTRA
KONFETİ-VOLKAN-SİS GÖSTERİSİ
SİNEVİZYON SLAYT GÖSTERİSİ
JENARATÖR-KLİMA VE HAVALANDIRMA
MEVCUTTUR.

 

Özellikle genç kızların en büyük hayali baba evinden bir gün beyaz gelinliği giyerek çıkmak ve hayatını sevdiği insanla birleştirebilmek. Kurulacak bu mutlu yuva, bizim kültürümüzde çok çeşitli ritüellerle ve eğlencelerle kutlanır. Anadolunun hemen hemen her bölgesinde nişan, kına gecesi ve düğün gelenekleri birbirinden farklıdır. Fakat her yerde yıllardır yaşatılan muhakkak ortak değerler ve kültürler de söz konusudur. Kına gecesi, kız tarafının misafirlerinin ağırlıkta olduğu, bir nevi düğün öncesi son bir provanın yapıldığı eğlenceye verilen isimdir. Kına gecelerine ait bazı gelenekler tarih boyunca yüzlerce türküye ilham olmuştur. Kına gecesi dendiği zaman ilk olarak akla baba evindeki son gecesini geçirecek olan gelin adayının göz yaşları gelmektedir. Kına gecesi organizasyonunun neleri kapsadığına geçmeden önce kına gecelerinin eski ve modern adetlerine göz atalım.

Kınanın kökeni, kültürümüzde peygamber efendimize kadar uzanmaktadır.   Kına mana olarak bir şeye adanmanın metaforu olarak kullanılır. Allah’a adanan kurbanlıklara, vatan için kan dökmeye hazır askerlere hep bu yüzden kına yakılır. Kına gecelerinde de evlenecek olan çiftin birbirine ömür boyu sadakatini işte yakılacak olan bu kına sembolize eder. Damat kına gecesinden bir akşam önce kına gecesinde dağıtılacak olan ikramları kız evine ulaştırır. Kınanın olduğu gün, daha sabah saatlerinde hazırlıklar başlar. Eve asılan bayrak ve tülbentler, önemli geleneklerden biri arasındadır. Kına geceleri genelde yatsı namazından sonra başlar. Bekar kızlar tam manasıyla kına gecelerine damga vurmaktadır.

Gelin adayına kına gecesinin girişinde bekar kızlar eşlik eder. Kına gecelerinde gelin adayı genellikle yöresel bir kıyafet giymeyi tercih eder. Bu gecelerde kızın yüzünde genelde bir burukluk oluşur. Bu burukluk kınanın yakılması ile beraber adeta tavan yapar. Çünkü söylenen Yüksek Yüksek Tepelere şarkısı, gelin ağlayıncaya kadar devam eder. Kına geceleri sevincin ve hüznün bir arada olduğu çok özel gecelerdir. Gelin adayına kına yakmak da ustalık ister. Genelde bu konuda deneyimli olan aile yakınları kına yakma işlemini üstlenir.   Bu kınanın içerisine bir adet bozuk para bırakılır. Erkeğe de çoğu kına gecesinde az miktar da olsa kına sürülür.    Kına gecelerinin vazgeçilmezlerinden bir tanesi de bereket getirmesi için kırılan testilerdir. Bu testiler bizzat gelin adayı tarafından kırılır. İçerisinden para ve şekerler dökülür. Testi kırma geleneği, eve bereketin girmesi adına yapılan bir ritüeldir. 

Kına organizasyon anlamında son dönemlerde ciddi anlamda kabuk değiştirmeye başladı. Kimi gelin adayları geleneksel kına gecelerinden yana olurken, kimileri de daha modern, daha ilginç adetleri kına gecesi programlarına dahil ediyor.

Kına organizasyon açısından zorlu ve stresli bir yolculuktur. Bu organizasyonu bize teslim ederken, sizler kına gecenizin keyfini doya doya yaşamaya bakın. Kına gecesi konusunda üst düzey tecrübeye sahip olan profesyonel ekibimiz sizi mutlu edecek her türlü geleneğe karşı donanımlı durumdadır. İster geleneksel ister yeni adetler konusunda hazırlıklı olan ekibimiz unutulmaz bir kına gecesi geçirmeniz için elinden geleni sonuna dek yapmaya hazırdır. Ekibimiz, organizasyon boyunca; taht ve nedimeler, davullu giriş, mendil, lokum, çerez, kına ve benzer ikramların dağıtımı, bindallı ve kaftan temini, müzik sistemleri konusunda hizmet vermektedir. Dileyenler için özel stantlar kurabilir ve sizden gelecek yeni fikirleri pozitif bir şekilde değerlendirebiliriz. Kına gecenizde yükünüzü hafifletmek için yanınızdayız. Ömür boyu mutluluklar.


Adalay Düğün Salonu
Servis kalitesi, güleryüzlü hizmeti, profesyonel ekibi ile düğün ve organizasyonların vazgeçilmez mekanı olmuştur.
Adalay Toplantı Salonu
Servis kalitesi, güleryüzlü hizmeti, profesyonel ekibi ile düğün ve organizasyonların vazgeçilmez mekanı olmuştur.
Adalay İnşaat
2008 yılından itibaren inşaat sektöründe çalışmalarımız başlamıştır.